Ангіна — це інфекційне захворювання, яке вражає піднебінні мигдалини. Захворювання викликається різними мікроорганізмами (стрептококами, стафілококами і т.д.), а також вірусами й грибковою інфекцією. Ангіна заразна і передається від хворого не тільки при тісному контакті, а й при звичайному спілкуванні (повітряно-крапельним шляхом). Патогенна флора може потрапити в мигдалини з інших областей організму, наприклад, з пазух носа. Як лікувати ангіну може сказати тільки лікар, попередньо провівши діагностику, оскільки в кожному індивідуальному випадку розробляється певна терапевтична тактика.
З огляду на інтенсивність розвитку, розрізняють різні типи тонзиліту. По тяжкості недуга буває легкою, середньою і тяжкою. Інкубаційний період ангіни становить від 10 до 72 годин. Гострий тонзиліт характеризується підвищенням температури, проявляється ознобом, болем при ковтанні, збільшенням лімфатичних вузлів.
Різновиди тонзиліту:
Також класифікують первинний, вторинний і специфічний види. Перший являє собою гостру форму недуги із залученням до патологічного процесу лімфоденоїдної частини. Другий різновид передбачає розвиток хвороби, що викликана гострими інфекціями. Специфічну форму захворювання викликають особливі інфекції. За перебігом недуги диференціюють гостру і хронічну ангіну.
Хвороба розвивається стрімко. Пацієнти скаржаться на занепад сил, біль у суглобах і м’язах, головний біль ниючого характеру, без чіткої поширеності. Температура при ангіні здатна підвищуватися до фебрильних значень (38-39 ℃). Починаючи з другого дня, горло при ангіні стає запаленим, у такому стані не тільки проблематично приймати їжу, але ще і дуже важко ковтати.
Ангіна, симптоми якої слід розрізняти виходячи із форми захворювання, може проявлятися по-різному. Але фактично у всіх випадках збільшуються лімфатичні вузли.
Перед тим як визначити, чим лікувати ангіну, лікар встановлює форму захворювання і відправляє на додаткові аналізи. Найчастіше, при підозрі на тонзиліт призначається посів мазка зіва. Сучасні методи дозволяють визначити наявність даного мікроорганізму з великою часткою ймовірності. Дочекайтеся результатів до того, як приступити до безпосереднього лікування. Не варто поспішати приймати медикаменти, оскільки потрібно точно знати, який збудник викликав недугу.
Диференціювати вірусну і бактеріальну ангіну у дорослих лікарю допоможе детальне опитування скарг пацієнта. Якщо захворювання вірусного походження, як правило, клінічна картина виражена кашлем, закладеністю носа, надмірним почервонінням мигдалин, рихлістю і нальотом. Ознаки ангіни, викликаної стрептококами, характеризуються відсутністю кашлю, можуть бути присутні болі в районі лімфовузлів.
Терапевтична тактика повинна призначатися лікарем. Тонзиліт — це не те захворювання, яке проходить самостійно, тут важливо зробити комплексні заходи. При підборі ліків, лікар врахує загальний стан здоров’я, а також виявить чутливість до антибіотиків. Гнійна ангіна, лікування якої не може обходитися без застосування цих засобів, передбачає прийом цих препаратів протягом 7 днів. Усе залежить від специфіки медикаменту. Антибіотики при гнійній ангіні та інших її формах не можна скасовувати без відома лікаря, оскільки це загрожує появою серйозних наслідків.
Температура збивається тільки при високих показниках. У такому випадку рекомендуються жарознижувальні засоби. Потрібно перебувати в ліжку перші дні хвороби й не переносити її “на ногах”. Їжа повинна бути комфортної температури (не дуже гарячою або холодною), не важкою для шлунка, збагаченою вітамінами.
Що пити при ангіні? Показано рясне пиття: чай на травах, із лимоном, малиною, медом, молоко, мінеральна вода без газу.
Смоктальні льодяники і спеціальні зрошувачі для горла можуть значно прискорити одужання. Величезну роль грає полоскання при ангіні. Під час проведення цієї процедури ліквідується накопичений гній, бактерії та продукти розпаду.
Щоб одужання настало швидше, необхідно обов’язково проводити цю процедуру кілька разів на день. Робити полоскання правильно допоможуть наступні рекомендації:
Чим полоскати горло при ангіні? Результат лікування запальних процесів у горлі багато в чому залежить від боротьби з бактеріями, що викликають різні захворювання: тонзиліт, синусит та інші. Тому лікарі, при виборі ліків проти ангіни, рекомендують полоскати горло антибактеріальними препаратами. Ця міра дозволяє відновити баланс мікрофлори, створити сприятливі умови для пригнічення росту шкідливих бактерій, прискорити одужання.
Стоматидин® — це протимікробний і антибактеріальний препарат комплексної дії для місцевого застосування. Стоматидин® знімає біль і запалення, надає протигрибковий ефект.
Особливості застосування:
Якщо симптоми захворювання не припиняються і стан не поліпшується протягом п’яти днів — зверніться до лікаря. Тільки професіонал може підказати, яка схема лікування ангіни буде ефективна у вашій конкретній ситуації.
Якщо ігнорувати симптоми недуги, почати займатися самолікуванням і не звертатись вчасно до лікаря, то серйозні й небезпечні для пацієнта наслідки неодмінно дадуть про себе знати. Ускладнення тонзиліту можуть бути легкими й важкими. До “легких” відносяться ускладнення, які пов’язані з поширенням запалення на супутні органи.
Важкі наслідки можуть проявитися після спливу місяця. Вони можуть бути пов’язані з ураженням нирок, серцево-судинної системи й суглобів. Інфекція може потрапити в сусідні тканини та послужити виникненню серйозних захворювань.
Саме тому про те, як вилікувати ангіну, варто дізнаватися в стінах медичного закладу, а не намагатися боротися із симптомами самостійно, застосовуючи народні методи.
Немає будь-яких конкретних розроблених методик, що запобігають появі тонзиліту. З метою виключення розповсюдження інфекції, проводиться своєчасна ізоляція хворих пацієнтів.
Доведено ефективність зміцнення імунної системи загартовуванням, збалансованим харчуванням і терапією осередків інфекції.
Тепер ви знаєте, що робити при ангіні, і як швидко позбутися неприємної недуги. Як тільки у вас почало боліти горло, одразу записуйтеся на прийом до лікаря! Адже чим раніше ви почнете лікування, тим швидше видужаєте без неприємних наслідків для здоров’я.