subcategory-bg

Видалення зуба являє собою досить серйозну операцію, тому важливо приділити належну увагу догляду за ротовою порожниною після втручання. Сучасні стоматологи роблять усе можливе, щоб зберегти зуб, але бувають ситуації, коли неможливо обійтися без радикального методу розв’язання проблеми. Щоб місце впливу швидко гоїлося, і цей малоприємний процес приносив вам мінімум дискомфорту, необхідно обов’язково дотримуватися приписів лікаря після видалення зуба.

Показання до проведення операції

Лікарі призначають екстирпацію зуба у таких випадках:
• Карієс та інфекції. Якщо коронка сильно вражена, єдиним правильним рішенням буде викорінення. Коли патологічний процес поширюється на нерв, може початися сильне запалення. Такі утворення, як кісти, також здатні розносити інфекцію організмом.
• Травматизм. Якщо є тріщини, відколи, вражений корінь — створюються ідеальні умови для розмноження патогенних мікроорганізмів. Через ці осередки бактерії здатні проникнути в тканини, після чого інфекція може перейти в іншу частину організму.
• Перешкода при ортодонтичній терапії. Коли зуб заважає “сусідові” розвиватися, не дозволяє проводити певну гігієнічну процедуру, викривляє загальний ряд, викликає дискомфорт, — це стає серйозним показанням до проведення екстирпації.

Симптоми

Після маніпуляції можуть виникнути такі скарги:
• Біль в яснах. Якщо болять ясна після видалення зуба і ви помічаєте невелику припухлість — прикладіть до щоки холод, попередньо загорнувши його в тканину.
• Кровоточивість. Не варто поспішати прибирати тампон, який хірург поклав у лунку, оскільки це може посприяти крововиливу.
• У курців може з’явитися сухість, тому краще утриматися від сигарет після екстирпації.
• Часто дається взнаки такий прояв, як біль після видалення зуба. Прийміть анальгетик, який порекомендував лікар. Перед прийомом того чи іншого препарату, уважно ознайомтеся з його інструкцією.
• Набряк після видалення зуба — це нормальна реакція і не варто лякатися цього симптому. Крім цього можуть виникати й синці. Зазвичай подібні прояви минають самостійно. Якщо сильно опухла щока після видалення зуба, прикладіть до неї лід.
Симптоми ускладнень:
• Сильний біль, який не проходить навіть після прийому анальгетиків. Ви повинні запитати у свого лікаря, скільки болить зуб після видалення. Зазвичай цей симптом не триває довше 3-х днів.
• Інтенсивна кровотеча, що не припиняється протягом доби після екстирпації.
• Оніміння, що триває більше 2-х днів, також має викликати підозри про ускладнення.
• Яскраво виражений набряк після видалення зуба мудрості, що створює перешкоду при ковтанні.
• Сильний жар.
Не варто самостійно вирішувати проблему і приймати знеболювальні після видалення зуба на свій розсуд. Поява перерахованих ознак і больових відчуттів має послужити приводом для звернення за медичною допомогою.

Рекомендації після видалення зуба

Насамперед вам необхідно переконатися у формуванні кров’яної пробки. Вона створює надійний бар’єр, що перешкоджає проникненню шкідливих мікроорганізмів і сприяє регенерації тканин. Основним завданням на даному етапі є збереження цілісності даного бар’єру. Для цього важливо дотримуватися таких рекомендацій:
• Ви повинні уточнити у лікаря, коли можна їсти після видалення зуба. Перші пару годин після екстирпації слід утриматися від перекусів і напоїв. У разі складної операції лікар може заборонити споживання їжі до кінця дня або порекомендувати вживання тільки рідких страв.
• Забудьте про важкі навантаження. Якщо ваша професія пов’язана із фізичною діяльністю, візьміть лікарняний на кілька днів.
• Гігієнічні процедури можна проводити не раніше 3 годин після втручання.
Багатьох цікавить питання: скільки заживають ясна після видалення зуба? На регенерацію тканин після процедури екстирпації потрібно два тижні. До 3-4 дня формується грануляційна тканина, яку категорично заборонено зривати. Через 14 днів лунка буде наповнена нею повністю. Потім проростає нова кісткова тканина.
Що не можна робити після видалення зуба:
• займатися спортом
• носити вантажі
• пити аспірин для знеболювання — препарат розріджує кров і сприяє появі гематом
• паритися в лазні
• купатися у ванні (тільки гігієнічний душ)
• виходити на холод і піддаватися протягам
• пити алкоголь
Перші три дні після маніпуляції утримайтеся від полоскань. Такими діями ви можете перешкодити утворенню захисного бар’єра. В ранку будуть проникати шматки їжі, що, безсумнівно, викличе запалення після видалення зуба. Не можна навантажувати область впливу: не потрібно напружувати міміку, сміятися з широко відкритим ротом, жувати стороною з видаленим зубом. Так ви спровокуєте кровотечу і розходження швів.

Застосування препарату Стоматидин®

Лікар може порадити вам, чим полоскати рот після видалення зуба, однак не забувайте, що в перші дні після операції активні маніпуляції протипоказані. Процедури слід замінити “ваннами” зі спеціальними розчинами. Для цієї мети ідеально підійде розчин для полоскання Стоматидин®. Цей засіб має комплексну дію: протизапальну, антибактеріальну, дезінфекційну, аналгетичну і протигрибкову. Процедура полоскання проста: наберіть до рота розчин у нерозбавленому вигляді, трохи потримайте, але не робіть полоскальних рухів.
Стоматидин® допомагає не тільки після екстирпації звичайних зубів, він також використовується після видалення зуба мудрості. Обов’язково робіть ванночки одразу після втручання, особливо, якщо вам робили розріз, є осередки інфекції у вигляді каріозних ділянок. Розчин Стоматидин® допоможе запобігти нагноєнню кров’яного згустку. Продовжуйте лікування наступний тиждень, роблячи полоскання з третього-четвертого дня. Для цього набирайте до рота по 10-15 мл засобу 1-3 рази на день на 30 секунд, полощіть, але не ковтайте препарат.
Чим полоскати після видалення зуба, підкаже стоматолог, який робив екстирпацію. Дотримання правил, наведених вище, буде сприяти швидкому загоєнню і відновленню.

Iнструкцiя
Читайте також:
more-img
Біль у горлі, першіння і дискомфорт — найчастіші причини звернення до терапевта або ЛОР лікаря...
Подробней
more-img
Неприємний запах з рота (галітоз) — проблема, особисто або опосередковано знайома майже кожному. Багато хто...
Подробней
самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я