subcategory-bg

Неприємний запах з рота (галітоз) — проблема, особисто або опосередковано знайома майже кожному. Багато хто помилково вважає, що його причина — хворий шлунок. Але це не зовсім так, адже фактично подібне явище стає результатом порушення мікрофлори ротової порожнини. При розщепленні частинок їжі патогенні бактерії утворюють сірчисті з’єднання.
Поганий запах з рота в більшості випадків не є небезпечним, але практично всі соромляться несвіжого дихання, часто не роблячи ніяких дій для усунення неприємності. А дарма, адже іноді виникнення запаху свідчить про проблеми з зубами або порушення у роботі внутрішніх органів. До слова, запах з рота вранці з’являється у багатьох із природної причини: у нічний час доби зменшується виділення слини.

Види галітоза

Варто виділити три різновиди галітоза:
• Патологічний. Причини запаху з рота в цьому випадку мають патологічний характер — несвіже дихання свідчить про збої у роботі внутрішніх органів або наявність вогнища запалення в роті.
• Фізіологічний. Пов’язаний з особливою фізіологією порожнини рота або наявністю великої кількості гнильної мікрофлори нальоту на язиці. Проблема може бути не пов’язана із зубами чи яснами.

Неприємний запах з рота: причини

Серед найбільш явних причин несвіжого дихання виділяють:
• Недотримання гігієни рота
Неякісний догляд за зубами, яснами, ортопедичними протезами найчастіше призводить до несвіжого подиху.
• Сухість у роті
Слина виробляється в недостатній кількості й повільно, в результаті чого створюється ідеальне для патогенної мікрофлори середовище. Причин тому може бути чимало: патологія залоз, діабет, ботулізм, прийом ліків, авітаміноз.
• Стоматологічні проблеми
Процеси, що відбуваються при руйнуванні зубів у ротовій порожнині, викликають появу запаху.
• Хвороби ясен
Часто провокуються зубним каменем, що, в свою чергу, може сприяти виникненню поганого запаху з рота.
ВАЖЛИВО! Паразити можуть спровокувати неприємний запах з рота лише при масивному ураженні організму. Подібний механізм розвитку паразитарних інвазій можливий у дітей. Тому, якщо у дитини запах з рота — це може бути ознакою зараження паразитами (частіше — гострики).
Крім найбільш очевидних, також існує ряд загальних причин розвитку захворювання:
• Режим харчування. Вживання великої кількості білкової та молочної їжі провокує несвіже дихання, оскільки при їх перероблюванні виділяються особливі з’єднання, що міняють кислотно-лужний баланс слизової оболонки ротової порожнини. Споживання пряних страв і часнику також сприяє тому, що з’являється запах із рота: лікування в цьому випадку не потрібно, достатньо перебудувати своє щоденне меню.
• Гормональний збій. Зміна кількості тих чи інших статевих гормонів може позначитися на властивостях слини: кількість кисню у ній зменшується, вона стає в’язкою. Так з’являються леткі сполуки, що дають неприємний запах з рота (як позбутися від нього підкаже фахівець).
• Куріння/вживання алкоголю. Тютюн містить токсичні елементи, які самі по собі пахнуть специфічно. Більш того, вони негативно впливають на роботу слинних залоз, сповільнюючи очищення слини, викликаючи сухість у роті. Як прибрати запах з рота в цьому випадку? Просто — кинути курити. Алкоголь також може спровокувати несвіже дихання, що пов’язано з процесом його метаболізму в організмі.
Запах із рота: діагностика
Визначити ступінь проблеми можна як самостійно, так і за допомогою стоматолога.
У першому випадку достатньо провести тест із зубною ниткою. Акуратно очистіть проміжки між корінними зубами і через півхвилини оцініть запах нитки, а також зверніть увагу на її колір: жовтий вкаже на наявність нальоту, червоний — на слабкість ясен.
Стоматолог здійснює органолептичний вимір запаху. Щоб результати тесту вийшли максимально точними, пацієнту необхідно за 2 доби до обстеження відмовитися від вживання спецій, цибулі, часнику, гострих страв, протимікробних засобів. За 12 годин до відвідування лікаря не можна чистити зуби, курити, використовувати ополіскувач для рота, жуйку, освіжувачі дихання.

Як позбутися від запаху з рота

Якщо при наявності проблем із зубами у вас з’явився запах з рота, що робити підкаже стоматолог. Залежно від результатів обстеження ротової порожнини, можуть бути призначені різні процедури: лікування слабких або травмованих ясен, пломбування, видалення зубів.
Коли галітоз є лише вторинним симптомом внутрішньої патології, повинно хвилювати питання не про те, чим прибрати запах із рота, а як вилікувати його першопричину. У цьому випадку проводиться комплексна діагностика організму із подальшим консервативним лікуванням.
При відсутності внутрішніх проблем в організмі, слід підключити для розв’язання проблеми свої власні сили. В першу чергу мова йде про зміну раціону харчування. Слід прибрати з нього спеції, ковбаси, сири, фаст-фуд, алкоголь, мінімізувати кількість споживаної цибулі і часнику.
Крім регулярного чищення зубів два рази на день, важливо видаляти з поверхні язика наліт, використовувати флос, а також якісно очищати ротову порожнину. У цьому допоможе ефективний препарат — розчин для полоскання Стоматидин®.
Це — ідеальний засіб проти запаху з рота. Після застосування, розчин майже миттєво усуває з ротової порожнини більше ніж 92% усіх патогенних мікроорганізмів разом із токсинами. Продукт знезаражує слизову рота, знімає запальний процес, ефективно позбавляє від неприємного запаху. Стоматидин® має пролонговану дію, не викликаючи алергії, подразнення слизової рота, побічних ефектів. Препарат підходить для дітей старше 6 років.

Профілактика проблеми

Запобігти виникненню несвіжого дихання досить просто, якщо мова не йде про патологічні процеси всередині організму. Слідкуйте за гігієною ротової порожнини, пийте більше води, забудьте про шкідливі звички. Овочі та фрукти, багаті водою, стануть відмінним доповненням (морква, селера, яблука). Не забувайте звертатися до стоматолога раз на півроку для санації ротової порожнини.

Iнструкцiя
Читайте також:
more-img
Біль у горлі, першіння і дискомфорт — найчастіші причини звернення до терапевта або ЛОР лікаря...
Подробней
more-img
Видалення зуба являє собою досить серйозну операцію, тому важливо приділити належну увагу догляду за ротовою...
Подробней
самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я